forum.cosmetic.pl
forum kosmetyczne portalu cosmetic.pl

Wizaż - asymetria oka...:/

gosia - Sro Cze 14, 2006 3:01 pm
Temat postu: asymetria oka...:/
mam problem dotyczacy asymetrii oka...czy istnieje mozliwosc "zatuszowania" tego podczas makijazu codziennego??? :roll:
moderator - Czw Cze 15, 2006 4:28 pm

Napewno makijazem mozna wiele zdzialac. Odpowiednie nalozenie cieni, poprowadzenie kreski i wytuszowanie rzes czesciowo skoryguje asymetrie. Mysle, ze najlpiej, jezeli wybierzesz sie do wizazystki i poprosisz aby pokazala Ci jak powinnas robic makijaz dzienny, ze szczegolnym naciskiem na makijaz oczu. Przez siec ciezko jest doradzic cos konkretnego, nie widzac osoby na zywo.
gosia - Pią Cze 16, 2006 8:54 am

dzikuje bardzo za inf. :D dobrze, ze jest jakas mozliwosc skorygowania tego...chociaz w niewielkim stopniu
elena - Wto Cze 20, 2006 1:51 pm

Gosia jezeli jestes z Krakowa to mozemy wykorzystac ten delikatny mankament i zaprosic w czasie kursu wizaz..... w charakterze modelki. Tam zostanie on rozwiazany. Kurs prowadzony przez znaną charakteryzator.
Jesli bedziesz zainteresowana to podaj swoje namiary na adres biura MASTER.

gosia - Wto Cze 20, 2006 3:01 pm

:( niestety nie jestem z Krakowa... dziekuje serdecznie za zaproszenie, gdybym mieszkala w Krakowie napewno bym z niego skozystala :) pozdrawiam
body - Pią Mar 30, 2007 10:48 pm

To zależy jakie masz oczy: małe, z opadającą powieką, opadające kąciki, głęboko osadzone, blisko osadzone, szeroko rozstawione, oczy wypukłe, płaskie itp.
Do każdych oczu idzie dobrac makijaż.

Pozdrawiam :)

gosia - Sob Mar 31, 2007 12:08 pm

:D Mam oczy głęboko osadzone z opadającymi dość znacznie powiekami:(Próbuje sama eksperymentować z makijażem moich oczu i czasem uda mi sie pomalować oczy tak iż wyglądają na większe lecz ciężko jest mi skorygować tą asymetrię.Byłam na konsultacji u wizażystki ale muszę przyznać, że nie wiele mi pomogła. Powiedziała kilka słów na ten temat, udzieliła mi kilku rad i to wszystko.
body - Sob Mar 31, 2007 12:31 pm

Może to sie przyda ;)
http://home.autocom.pl/ku...a/zmiennap.html

Oczy głęboko osadzone
-unikamy ciemnych cieni, najlepsze są jasne róże, łososiowy, szarości,
-polecam również cienie perłowe ( o ile skóra nie jest zbyt wiotka, perłowe cienie niestety podkreślają zmarszczki)
-nie rysujemy kresek eyeliner'em jedynie możemy oko podkreślić tuż przy linii rzęs ( jasny brąz, szarości, błękity) ołówkiem dokładnie rozcierając linie, tracąc ostry kontur,
-wnętrze oka nad linią rzęs możemy pomalować białą, srebrną lub perłową kredką,
-dokładnie tuszujemy rzęsy, najlepiej maskarą wydłużającą a nie pogrubiającą,
-brwi przy takich oczach nie powinny być dorodne, należy dążyć do jak najcieńszej ich linii, oko wtedy bardziej się "otworzy"

Oczy z opadającą powieką
-najlepsze są, matowe cienie w jasno- beżowym odcieniu ( ton ciemniejsze od podkładu),
-unikamy mocnego rysunku oka,
-cieniem pokrywamy górną i dolną powiekę,
-przy zewnętrznym kąciku oka malujemy kreskę, najlepiej kredką i dokładnie rozcieramy,
-malujemy rzęsy wydłużającym tuszem

gosia - Nie Kwi 01, 2007 9:44 am

:D Dziękuję bardzo za udzielenie mi tak obszernej wypowiedzi na ten temat. Postaram się zastosować do tych wskazówek i na pewno pochwalę się efektami :lol: Jeszcze raz serdecznie dziękuję za pomoc! Pozdrawiam!
body - Nie Kwi 01, 2007 4:57 pm

Ah ;) nie ma za co :)