forum.cosmetic.pl Strona Główna forum.cosmetic.pl
forum kosmetyczne portalu cosmetic.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Portal cosmetic.pl poszukuje osób zainteresowanych podjęciem stałej współpracy(na zasadach non-profit) w następującym zakresie tematycznym:

» pielegnacja i stylizacja paznokci
» biochemia
» kosmetologia
» dermatologia

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt e-mailowy z redakcją na adres: cosmetic@cosmetic.pl celem omówienia szczegółów współpracy.

Polityka prywatności dostępna tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Składy kosmetyków
Autor Wiadomość
moderator
Moderator

Wysłany: Czw Sty 11, 2007 1:40 pm   Składy kosmetyków

Emilko podaje Ci skład kremiku rozanego dr. Hauschka:

Aqua, Arachis Hypogaea, Althaea Officinalis, Cera Flava, Persea Gratissima, Hypericum Perforatum, Butyrospermum Parkii, Lecithin, Parfum, Citronellol, Geraniol, Linalool, Limonene, Citral, Farnesol, Benzyl Alkohol, Eugenol, Rosa Gallica, Roca Canina.

Moja kiepska znajomosc skladow mowi mi, ze owszem krem ma nazwe z platkow rozy, jednakze ta roza znajduje sie na samym koncu sklau, wiec jest jej niewiele.

Moje odczucia na temat kremu: smarowalam sie zaledwie raz, pachnie intensywnie - duza zawartosc wyciagow z olejkow eterycznych, jest tlusty, dobrze sie rozprowadza, buzia jest gladka. Lekko swedzi mnie buzka na policzkach przy nosie - te partie mojej buzi sa najwrazliwsze.

Moje odczucia na temat olejku: rowniez smarowalam sie raz, pachnie intensywnie, buzia jest gladka, wydajny - potrzeba nieiwelka ilosc, zeby posmarowac buzie i szyje, troche dekoltu, jednakze podraznil mnie i rano mialam strasznie zapuchniete oczy - najparwdopodobniej posamrowalam sie zbyt blisko oczu, sprobuje jeszcze raz na noc - z dokladnym ominieciem okolic oczu.

Wstepnie wiem, ze kosmetyki dr. Hauschka nie sluza mojej skorze. Maja za duzo wyciagow olejkow eterycznych, pachna dosc intensywnie - przy cerze nadwrazliwej, a taka mam, nie za bardzo wskazane.
Ale mysle, ze jezeli nie na twarz to wykorzystam te kosmetyki na szyje i dekolt.

Maseczki rewitalizujacej i szmponu z nasturcji jeszcze nie probowalam.

Emilia1 
Moderator

Pomogła: 35 razy
Wysłany: Czw Sty 11, 2007 5:18 pm   

Tak , faktycznie pod koniec składu, Roca Canina – róza dzika, Rosa Galica i inna francuska krem powinien nazywac się kremem z awokado w sumie  olejek z orzeszkow, prawoślaz, wosk, awokado, dziurawiec, masło szea, lecytyna, kilka olejkow wlasnie zapachopwcyh, Citronellol, Linalool, Citral one maja tez dzialanie „pachnidła” , geraniol tez ma zapach w sumie on może uczulac, składnik lekko bakteriobójczy , Benzyl Alkohol jako konserwant,

ja olejku tez nei naklada blisko oczu

[ Dodano: Czw Sty 11, 2007 5:30 pm ]
wklejam sklady , zeby bylo wszystko na miejscu

jelsi chodzi o ten krem to przyjzyjmy sie skladowi, ale nie wiem czy to jest aby napewno jego sklad .http://www.wizaz.pl/produkty/baza/produkt.php?produkt=3209

krem rosakalm erisa
Aqua, Paraffinum Liquidum, Isopropyl Palmitate, Polygryceryl-3 Methylglucose Distearate, Glycerin, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Hazelnut (Corylus Avellana) Oil, Methyl Methacrylate Crosspolymer. Propylene Glycol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, BHA, Zinc Oxide, Citric Acid, Laminaria Saccharina Extract, Methylparaben, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Parfum

Paraffinum Liquidum - emolient, nawilzacz, moze zapychac

Isopropyl Palmitate- rownież emolient, nawilzacz, moze zapychac

Polygryceryl-3 Methylglucose Distearate- nawilzacz, emolient , moze zapychac

Glycerin- humekant , utrzymuje wilgoc skory , przy odpowiednim nawilzeniu powietrza bezpieczna, ale gdzy powietrze suche, pobiera wilgoc z wewnatrz skory bo moze prowadzic do wysuszenia od srodka

Dimethicone- silikony

Glyceryl Stearate- emulgator, zmiękcza, moze spowodowac ale nie musi podrazniac

Cetyl Alcohol- nawilzacz , emolient

Hazelnut (Corylus Avellana) Oil,- olejek z orzeszków laskowych, czyli roslinny enzym

Methyl Methacrylate Crosspolymer - daje miłą aplikacje,

Propylene Glycol- nawilzacz, rowneiz bywa rozpuszczalnikiem, zobacz moje art o tym jak nei dac sie oszukac w drogerii tam napisalam o glikolu propylenowego troche

Ethylhexyl Methoxycinnamate- filtr anty UVB ale tu spelnia role w bazie kremu, konsystencji

BHA- antuoxygant, konserwant rowniez zapobiegajacy tworzeniu sie niektorych bakterii, zapobiega utlenianiu sie witamin tez

Zinc Oxide- filtr anty UVA i UVB, dzialanie lagodzace, p-zapalne, rowniez bierze udzial w bazie kremu, wlasciwie bardziej to niz ochrona przed UV ze wzgledu na dale\sze miejsce w skladzie

Citric Acid- srodek chelatujący , rowniez antyoxygant

Laminaria Saccharina Extract,- wyciąg z morskich alg
Methylparaben- konserwant

Benzyl Alcohol,Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone- konserwant

w sumie po tym skladzie mozna powiedziec ze to nawilzacz , ktos pomylil na wizazu pewnie sklady bo ma byc to krem z wit a , panthenolem, wyciagiem z kasztanowca, witamina k ...

maska rewitalizujaca, taka ze złotym paskiem

oto sklad: Aqua, Pyrus cydonia, Alcohol, Glycerin, Triticum vulgare, Anthyllis vulneraria, Borago officinalis, Cetearyl Alcohol, Oryza sativa, Chamomilla recutita, Buxus chinensis, Arachis hypogaea, Bentonite, Daucus carota, Propolis Cera, Essentian Oil, Lecithin, Xanthan Gum, CI 75810.

czyli sa super skladniki nawilzajace ,emolienty, ogorecznik lekarski jest tez , enzymy pochodzenia roslinnego , ekstrakt roslinny, olejek z jojoba tloczony na zimno, olejek z orzeszkow, olejek marchewkowy, propolis bogaty we flawonoidy kwasy trójterpenowe , substancja gwarantujaca transoprt w glebsze partie skory - Lecithin, oczywscie w koncu substancje stabilizujace Xanthan Gum, barwnik ale pochodzenie odrosllinnego

olejek do buziaczka

sklad"Anthyllis vulneraria, Prunus armeniaca, Prunus dulcis, Arachis hypogaea, Daucus carota, Hypericum perforatum, Triticum vulgare, Calendula officinalis, Melia azadirachta, Buxus chinensis, Essential Oils
ja go nei uzywam na dzien bo zawiera skladnik fototoxyczny- dziurawiec

czyli znow super skladniki, na pierwszym miejscu juz wyciac roslinny , morelke czyli znow roslinne i owocowe extrakty tu jako olej bazowy przypuszczam tez wlasciwosci przeciw starzeniowe, nawilzajace, mleczko migdalowe /wyciag ze slodkiego migdala, olejek z orzeszkow, tez marchewkowy olejek, dziurawiec zwyczajny , ojejek z pszenicy czyli automatycznie ma wit e , nagietek lekareski, extrakt bogaty w kwasy tłójterpenowe, olejek jojoba ale rafinowany

czyli te 2 prrodukty dzialaja intensywnie nawilzajaco,odzywczo, rewitalizujaco, przeciwstarzeniowo , naprawde baaardzo nawilzaja .

www.beauty-and-elegance.blog.onet.pl

moderator
Moderator

Wysłany: Czw Sty 11, 2007 7:54 pm   

Dziewczeta a slyszalscie cos o szamponach i odzywkach firmy Fitomed? Nigdzie nie podaja skladow, czytalam, ze sa tanie a bardzo dobre.

Emilia1 
Moderator

Wysłany: Pią Sty 12, 2007 11:03 am   

ja znalazłam płyn rózany
Cabbage Rose Water, Glycerin, Panthenol, Allantoin, Rosewood Oil, Vinegar, PEG-40 Hydrogenated Oil, Honey, Propylene Glycol (and) Rose Extract, CI 16255, Methylchloroisothaizolino ne (and) Methylisothiazolinone.

Jesli chodzi o szampony to one maja SLS na dalszym miescu:)

Szmpon rumiankowy i ze słonecznikiem
Aqua, Herbs Extract, Coco Glucoside, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Laureth Sulfate, Propylene Glycol, Peg-7-Glyceryl Cocoate, Polyquaternium-7, Lactic Acid, Fragrance, Phenoxyethanol, Methyldibromo-Glutaronitrile, Methylchloroisithiazolinone

ziołowy do tłustych włosów

Skład: aqua, herbal extract, lauryl glucoside, cocamide dea, cocamidopropyl betaine, sodium laureth sulfate, trila-ureth-4-phosphate, lactic acid, fragrance, methyldibromoglutaronitrile, phenoxyethanol

moderator
Moderator

Wysłany: Czw Sty 18, 2007 4:44 pm   

Dzieki Emilko, rozjasnilas mi troche w glowie, ale myslalam ze szampony Fitomed, w ogole nie zawieraja SLS.

A w racajac do tematu kosmetykow dr.Hauschka to maseczka rewitalizujaca, w ogole nie nadaje sie do cery wrazliwej po 1 min. od nalozenia zrobilam sie czerwona jak rak, twarz mnie piekla - wykorzystuje ja na szyje i dekolt.

Najbardziej zadowolona bylam z probki szamponu z nasturcji - daje fajny efekt zwiekszajacy objetosc wlosow a przede wszystkim moje wlosy nie sa po nim mdle, a po wszystkich innych szamponach tak.

sklad: Aqua, Decyl Glucoside, Sodium Coco-Glucoside Tartrate, Tropaeolum Majus, Sorbitol, Betaine, Melia Azadirachta, Glyceryl Caprylate, Sodium Citrate, Sodium Myristoyl Glutamate, Alcohol, Nasturtium Officinale, Sodium Cocoyl Glutamate, Citrus Limonum, Citrus Grandis, Parfum, Limonene, Citral, Linalool, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Milk Protein, Prunus Armeniaca, Persea Gratissima, Chondrus Crispus, Cyamopsis Tetragonoloba, Xanthan Gum, CI 75810.

Emilia1 
Moderator

Wysłany: Sro Sty 31, 2007 1:41 pm   

krem pod oczy seeling and beliving oriflame
glycerin- nawilzacz, substancja higroskopijna biorąca wode z wewnetrznych warstw skory
sesamum indicum- olejek sezamowy
isopropyl myristate- nawilzacz, emolient

cetyl alcohol- nawilzacz, emolient

butyrospermum parkii- maslo szea

Twoj krem zawiera swietlik lekarski,- euphrasia officinalis

petrolatum- emolient, nawilzacz
dimethicone- silikony wypelniajace zmarszczki od zewnątrz

sorbitan stearate- emulguje

ethylenediamine- subst, chelatująca
tocopheryl acetate- witamina e

vitis vinifera- winogronko

saxifraga sarmentosa- wyciąg roslinny

glyceryl stearate - nawilzacz

peg-100 stearate- emulguje

butylene glycol- lagodzi , pobudza do odnowy , nawilza

phenoxyethanol - moze podrazniac, wywolwac alegrie, wyprysk

propylparaben, methylparaben - konserwanty

hydrolyzed wheat protein- proteiny hydrolizowane

allantoin- alantoina

olea europaea- olej z europejskiej oliwki

disodium edta- skladnik chelatujący

menthyl pca- skladnik dajacy uczucie swiezosci, chodu
scutellaria baicalensis- wyciag korzenny z tej rosliny

morus nigra- czarna morwa

propylene glycol- ma poglebiac penetracje ale dzialac moze alergizujaco i drazniaco, zwlaszcza w kontakcie z oczami

saccharomyces lysate extract- dzialanie wyciszajace , kojące

camellia sinensis- wyciag z herbaty.

moderator
Moderator

Wysłany: Pią Lut 09, 2007 12:33 pm   

Emilko prosba do Ciebie :)

Co powiesz na temat preparatu o takim skladzie:

Aqua, Carthamus Tinctorius Oleosome, Vaccinium Oxycoccus Seed Oil, Algea extract, Capric/Caprylic Triglyceride, Hydroxyethyl - Urea, Pentylene Glycol, Pfaffia Paniculata Extract, Sodium Carbomer, Phosphate Buffer, Tocopheryl Acetate, Retinyl Acetate, Calcium Gluconicum, Niacinamid, Ceramide III.

Jest to emulsja pod oczy. Powiem Ci, ze w konfiguracji pojedynczej wiem jakie sa poszczegolne skladniki(oprocz drugiego), ale jezeli mialabym ocenic preparat calosciowo - oj to mam problem.

Jak znajdziesz chwilke to napisz :)

Emilia1 
Moderator

Wysłany: Pią Lut 09, 2007 2:22 pm   

Carthamus Tinctorius Oleosome to jest olej roslinny , z korkosza :)

Vaccinium Oxycoccus Seed Oil - to jest olej z drzewka zurawinowego wydaje mi sie :roll:

Algae extract- to wiadomo
Capric/Caprylic Triglyceride

Hydroxyethyl Urea- srodek higroskopijny , ale lepszy od gliceryny, mocno nawilzajacy i zatrzymuajcy nawilzenie

Pentylene Glycol - glikol pentlenowy, ma wnikac glebiej w skore i wiazac tez wode

Pfaffia Paniculata Extract - to jest ekstrakt z zeńszenia tez ma wlasciwosci regululujące hydrolipidowa gospodarke

Sodium Carbomer- pewnie jako zagęstnik zastosowany w tym preparacie są spekulacje ze moze szkodzic, jak propylene glycol

Phosphate Buffer - nie wiem szczerze mowiaz co to jest ale wyglada mi na skladnik utrzymujacy preparat w odpowiednim ph , zapobiegajacy bakteirom

Tocopheryl Acetate, Retinyl Acetate to wiadomo

Calcium Gluconicum - glukonian wapnia, wapn , pierwiastek, mikroelement

Niacinamid - witamina PP w postaci amidu kwasu nikotynowego, dzzzialania nawilzajace , przeciwzmarszczkowe, nawilżające, zapobiegające przebarwieniom równiez tym (ponoc) ukrytym ., ta forma nie rozszerza naczyn

ceramide III- ceramid 3 , to wiadmomo co to jest , on ma chronic bariere naskorka przed czynnikami zew.

moderator
Moderator

Wysłany: Pią Lut 09, 2007 3:44 pm   

Emilko piekne dzieki :)

Czyli generalnie emulsja calkiem calkiem, gdyby nie Sodium Carbomer.

Emilia1 
Moderator

Wysłany: Pią Lut 09, 2007 4:48 pm   

wiesz co? kupilabym ją , bo fajne skladniki ma , jesli chodzi o sodium to nie do konca jest udowodniona jego "toxycznosc" , ale wiesz, niektore konserwanty sa udowodnione ze szkodliwoscia a tez moga nic nie robic, ja jednak unikam, ale nie popadajmy tez w sklrajnosci bo jedne sa udowodnione, inne na pol, a czyms przeciez tez musi byc stabilizowany produkt:)

marsza3 

Wysłany: Wto Lut 27, 2007 2:25 pm   

Witam wszystkich forumowiczów....ja tutaj pierwszy raz (po rejestracji) wcześniej tylko jako obserwatorka i od razu z wołaniem o pomoc ! Więc sprawa wygląda nastepująco...jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej o temacie "Konserwanty w kosmetykach" dla moje przyjaciółki studiujemy razem Promocje zdrowia i kosmetologię- m.in. technologię produkcji itp. stąd też temat, jednak nigdy wcześniej nie skupiałam się dogłębnie nad tłumaczeniem składów kosmetyków (bardziej intersuje mnie promocja zdrowia i przedmioty medyczne na moim kierunku) ale przyszła kryska na matyska no i teraz niestety nie mam wyjścia. Promotor doradził aby jako podsumowanie pracy porównać składy kremów, jednego "tańszego" - wybrałam więc Ziaję serię anno d'oro z kremem z wyższej półki, o dużo lepszej klasie- nooo...i tutaj poszłam na całość La prairie- Cellular body emulsion, fakt że pierwszy produkt jest do twarzy natomiast drógi do ciała, jednak chodzi bardziej o porówannie składów czy wobec różnic cenowych (bardzo dużych) znacząco różnią sie składami, a w szczególności rodzajami użytych konserwantów ?! no i zabrałam sie za tłumaczenie, wkleję zatem efekty (prosze o wyrozumiałośc robie to po raz pierwszy). Zacznę od Ziaji- krem na dzień liftingujący + UV, seria anno d'oro
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Isohexadecane, Glycerin, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Glyceryl Stearate, Hydrogenated Palm Kernel Oil, PEG-20 Stearate, Cetearyl Alcohol, Butylene Glycol, Carbomer, Polysorbate 20, Palmitoyl Oligopeptide, Palmitoyl Tetrapeptide-3, Octocrylen, Dimethicone, Glyceryl Stearate Citrate, Hydrolyzed Rice Protein, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Propylen Glycol, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almand) Seed Extract, Lecithin, Ursolic Acid, Xanthan Gum, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Panthenol, Tocopheryl Acetale, Zea Mays (Corn) Kernel Extract, Phenoxyethanol, Methyparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Perfum (Fragrance), Linalol, Butylphenyl, Methylpropional, Benzyl Salicylate, Limonene, Sodium Hydroxide.

Ethylhexyl Methoxycinnamate: filtr anty UVB ale spełnia rolę w bazie kremu

Isohexadecane:Emolient. Środek wzmacniający połysk, poślizg, stosowany w kosmetyce kolorowej i pielęganacyjnej - jako środek nawilżający. Doskonały w produktach do opalania

Glycerin: humektant, utrzymuje wilgotność skóry, przy odpowiednim nawilżeniu powietrza odpowiednia, w przypadku suchego powietrza, pobiera wilgoć z wewnątrz co może prowadzic do wysuszenia głębszych warstw skóry.

Aluminium Starch Octenylsuccinate:

Butyl Methoxydibenzoylmethane (BMDM): filtr przeciwsłoneczny

Butyrospermum Parkii (Shea Butter): masło shea (Butyrospermum parkii) silnie nawilża skórę i jest dla niej źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT).

Glyceryl Stearate: emulsyfikator, zmiękczacz.

Hydrogenated Palm Kernel Oil: olej palmowy, uzyskiwany z nasion palmy olejowej drogą rafinacji. Olej palmowy jest tani i stąd często używany w kosmetyce, głównie do produkcji mydła, ale także w pielęgnacji, jako olej bazowy.

PEG-20 Stearate: emulsyfikator, zmiękczacz

Cetearyl Alkohol: emolient, zmiękcza, matuje skórę

Butylene Glycol:aktywny składnik pobudzający mechanizmy ochronne skóry, łagodzący podrażnienia, wygładzanie zmarszczek, dający natychmiastowy efekt

Carbomer: polimer kwasu akrylowego

Polysorbate 20: pochodna sorbitolu, oraz laurynianu sorbitu- stabilizator, emulgator

Palmitoyl Oligopeptide:

Octocrylen: absorbent UV

Dimethicone: dwumetyl, eter dimetylowy, rozpuszczalnik

Glyceryl Stearate Citrate:

Hydrolyzed Rice Protein:

Polyacrylamide:

C13-14 Isoparaffin: mieszanina węglowodorów parafinowych (nasyconych)

Laureth-7:

Propylen Glycol: humektant, nawilżacz, rozpuszczalnik (drażni skórę)

Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almand) Seed Extract: olej z nasin migdałowca (słodkich migdałów)

Lecithin: emulgator, emolient, materiał do budowy liposomów

Ursolic Acid:

Xanthan Gum:

Atelocollagen: kolagen poddany obróbce enzymatycznej, w wyniku której odcięte zostają końcówki cząsteczek, nawilżający

Sodium Chondroitin Sulfate: chondroityno siarczan sodu

Panthenol: pantenol (prowitamina B5)

Tocopheryl Acetale: octan tokoferolu (trwały ester witaminy E), antyoksydant

Zea Mays (Corn) Kernel Extract:

Phenoxyethanol: fenoksyetanol, konserwant, fiksatom, antyseptyczny

Methyparaben:

Ethylparaben:

Propylparaben: paraben, nipagina, aseptina- konserwant

Butylparaben:

Isobutylparaben:
DMDM Hydantoin:

Perfum (Fragrance): zapach

Linalol:

Butylphenyl:

Methylpropional:

Benzyl Salicylate:

Limonene:

Sodium Hydroxide: wodorotlenek sodu (soda kaustyczna), denaturat, ustala pH

Jak widac bardzo marnie ! wielu surowców nie mogłam odnaleźć (albo jestem niedorajdą) a reszta bardzo skąpo opisana....WIĘC ZWRACAM SIE Z GORĄCĄ PROŚBA O POMOC !! BĄDŹ WSKAZANIE ŹRÓDŁA GDZIE SKŁAD TEGO KREMU ZOSTAŁ OPISANY, przyszła pora na krem porównawczy czyli La prairie- Cellular body emulsion....oto i skład:

Aqua, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Isopropyl Palmitate, Glycerin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Octyldodecyl Neopentanoate, PEG-100 Stearate, Dimethicone, Steareth-2, Lactic Acid, Magnesium Aluminum Silicate, Stearyl Alcohol, Propylene Glycol, Algae Extract, Sea Salt (Maris Sal), Sea Water (Maris Aqua), Crithmum Maritimum Extract, Ascophyllum Nodosum (Algae), Palmaria Palmata Extract, Spirulina Platensis Extract, Chlorella Vulgaris Extract,Ulva Lactuca (Sea Lettuce), Hydrolyzed Algin, Glycoproteins, Panax Ginseng Root Extract, Equisetum Arvense (Horsetail) Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Scutellaria Galericulata (Skullcap) Extract , Morus Nigra (Mulberry) Root Extract, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Calluna Vulgaris (Heather) Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Stearyl Glycyrrhetinate, Sodium Hyaluronate, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetale, Malic Acid, Sodium PCA, Cetyl Palmitate, Urea, Trehalose, Polyquaternium-51, Butylen Glycol, Triethanolamine, Xanthan Gum, Tatrasodium EDTA, Fragrance (Perfum), Benzyl Alcohol, Linalol, Hydroxycitronellal, Ralpha- Isomethyl Ionone, Amyl Cinnamal, Hexyl Cinnamal, Evernia Furfuracea (Treemoss) Extract, Geraniol, Benzyl Benzoate, Butylphenyl Mrthylpropional, Citronellol, Eugenol, Benzyl Salicylate, Chlorphenesin, Benzoil Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben.
JESZCZE SIĘ ZA NIEGO NIE WZIEŁAM ALE NA PIERWSZY RZUT OKA MOŻNA STWIERDZIĆ ŻE JEST O WIELE BOGATSZY W SUBSTANCJE CZYNNE, WYCIĄGI ROŚLINNE ITP. NIŻ TEN MARNY KREMIK Z ZIAJI.
SERDECZNIE PROSZE O JAKĄKOLWIEK POMOC W TŁUMACZENIU TYCH SKŁADÓW ! BĘDĘ OGROMNIE WDZIĘCZNA

Emilia1 
Moderator

Wysłany: Czw Mar 01, 2007 11:47 am   

jak najbardziej mogę pomoc jednak zle dobralas kremy. tu wynika ze ziaja jest zla ale stanę w obronie za tą firma bo ma wiele dobrych preparatow. dobierajac kremy do analizy powinnas sugerowac sie tez tym co maja w srodku, na przyklad do kremu ziaja kozie mleko tez powinnas wybrac cos nawilzajacego. jelsi chcesz porownac la praire do twarzy z wyciagami roslinnymi powinnas porownac tez jakis krem mniej wiecej z tym w skladzie a tanszego np haushki, wynikloby ze wlasnie hauski bylby lepszy i tanszy. mozesz porwnac krem do masazu np thalgo , ktory ma na pierwszym miejscu glicerynę :roll: parafine i inne oleje powszechnie dostepne i tanie :shock: a pod koniec cos w wyciągów i za tylko ok 300 zl i moglabys przyrownac do kremu ziaji do masazu np do cery wrazliwej z serii pro. jest wiele firm tanszych ktore wygraja konfrontacje z drooogimi. np tołpa, ktora ma super skladniki, haushki, la roche posay, niektore kremy ziaji - np calma hlc, plantee system, avene, iwostin iektorore produkty... oczywscie niektore drogie firmymaja w swoim asotrymencie cos fajnego ale ni rozumiem fascynacji np wszystkimi prodktami thalgo, gdzie jak sie spojrzy w sklad to... 8) wiec zaczelabym od porownania nawilzacza do nawilzacza, preparatu do ciala dopreaparatu do ciala, czy z jakimis wyciagami do podobnego tanszego odpwoeidnika

moderator
Moderator

Wysłany: Czw Mar 01, 2007 12:37 pm   

Emilka ma zupelna racje :)

A propos Thalgo - niemalze co drugi gabinet pracuje na tej firmie, juz dawno zastanawialam sie co tez ta firma ma niezwyklego w swojej ofercie, poza jakby nie bylo, wysokimi cenami preparatow.
Uwazam, ze firma jest zupelnie przecietna, w dodatku slyszlam wiele opinii, ze ich preparaty daja uczulenia.

Emilia1 
Moderator

Wysłany: Czw Mar 01, 2007 4:20 pm   

wlasnie, tez nie rozumiem tego calego fascynowania na thalgo, gdzie sklady jak piszesz Moderatorko są calkiem przecietne, cos tam fajnego moznaby wyniuchac ale to są wyjątki :roll:

Ps : mam problem z logowaniem , jak wychodze z cosmetica to musze sie logoac na nowo za kazdym razem choc wciskam zeby pamietal moze dane :| :|

marsza3 

Wysłany: Czw Mar 01, 2007 8:28 pm   

Dziękuję za poświęcenie czasu na odpowiedź, zdaję sobie spraw ze źle dobrałam kosmetyki (moznaby pomyśleć że całkiem nieprzemyślana decyzja) w końcu ziaja o której pisze jest to krem do twarzy przeciwstarzeniowy, natomiast la prairie jest to balsam do ciała oparty przede wszystkim jak słusznie zauważyłaś Emilko na wyciągach roślinnych, więc ciężko porównywać dwie tak różne dziedziny. Przyznam szczerze że wziełam pod lupę co mi sie pod rękę nawineło, poniewaz czas mnie goni z tą pracą. Jednak głownym celem tego porównania jest ukazanie różnic w używanych konserwantach, aczkolwiek staram sie również opisać substancje aktywne. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, nie pochwalasz raczej tego kemu z Ziaji ? wiesz kiedy zaczełam go tłumaczyć przeraziła mnie ilośc konserwantów. Nie chciałabym zabierac Ci czasu na tłumaczenie dla mnie składów, jednak moze doradziłabyś mi do porównania któryś z kremów które tłumaczyłaś już na forum, bądż jakieś dobre linki które pomogą mi w tłumaczeniu, oprócz http://www.wizaz.pl/chemia/view.php?id=914.
Poza tym mam jeszce jeden problem, ponieważ początkowo tematem pracy miały być konserwanty w kosmetykach, jednak niedawno promotor zmienił temat na konserwanty w kremach, co rozłozyło mnie troszke na łopatki, ponieważ generalnie materiałów o konserwantach nie ma za wiele ( ponadto większośc to jest powielanie tego samego) a co dopiero o konserwantach w kremach ! to bardzo zawęża mi pole działania ! czy jesteś w stanie polecić mi jakieś ciekawe źródła (artykuły i/lub książki) ew. strony- raczej staram sie unikać. Jak na dzień dzisiejszy praca opiewa na 64 strony, jednak myślę że przydałoby się pójść tokiem promotora i napisac wiecej o konserwantach w kremach aaale...jak na złość nie moge znaleźć materiałów na ten temat...a spedziłam długie godziny w bibliotece na farmacji i med. collegum medicum :( więc jakakolwiek pomoc, podpowiedz będzie dla mnie bardzo cenna ! Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam

Odpowiedz do tematu